Strona główna

PODOPIECZNI HOSPICJUM ŚW. ELŻBIETY DZIĘKUJOM FIRMIE ROSSMANN

                

 

Pomoc warta 3,5 miliona złotych dla 147 instytucji

Rossmann przekaże produkty o wartości niemal 3,5 miliona złotych do 147 instytucji charytatywnych w całej Polsce. W województwach wielkopolskim i lubuskim pomoc – prawie 400 tys. zł w dostępnych w Rossmannie produktach – trafi do 17 organizacji.

Właśnie zakończyła się akcja, w ramach której członkowie Klubu Rossmann mogli wesprzeć lokalne organizacje robiąc zakupy w naszych drogeriach i korzystając z aplikacji Rossmann PL.

         Klub Rossmann wystartował w kwietniu tego roku. Naszym klientom daje dostęp do rabatów i spersonalizowanych ofert. Jednak robiąc zakupy nasi klienci jednocześnie wsparli lokalne instytucje pomagające potrzebującym.

Poprosiliśmy naszych pracowników w drogeriach o wskazanie organizacji charytatywnych z ich okolicy, regionu. Przyjęliśmy, że każdej z nich gwarantujemy darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Kwotę tę można było jednak łatwo powiększyć – za każdą użytą przez naszego klienta co najmniej trzy razy aplikację Rossmann PL przekazywaliśmy dodatkowe 1 zł – w produktach - na wspieraną przez dany sklep organizację. W każdej z naszych drogerii widniała informacja, na jaką organizację z regionu zbiera konkretny sklep.

- W akcję chętnie zaangażowali się nasi pracownicy i klienci, bo nikt tak dobrze jak oni nie zna lokalnych potrzeb - mówi Agata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Rossmanna.

         Aż 17 organizacji działających w regionie wielkopolskim i lubuskim otrzyma od nas wsparcie. Są wśród nich min. organizacje wspierające chorych, np. Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi z Poznania, Stowarzyszenie Osób Chorych na SM z Ostrowa Wielkopolskiego czy Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw z Zielonej Góry. Pomoc otrzymały także stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych: Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu czy „Równy Start” z Poznania. Beneficjentami akcji zostały także instytucje wspierające zwierzęta, np. schronisko z Konina, Fundacja Obrony Praw Zwierząt z Gorzowa Wielkopolskiego, czy Zwierzęce SOS z Leszna.

Zbiórka dla tych instytucji odbywała się w 146 sklepach w województwie wielkopolskim i lubuskim. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników zebraliśmy dla tych regionów niemal 400 tys. zł. Darowizny przekażemy w formie produktów w naszych drogeriach. Instytucje same decydowały o tym, jakie produkty do nich trafią, dzięki czemu mieliśmy pewność, że każda dostępnych dostanie to, czego najbardziej potrzebuje: środki czystości, żywność, pieluchy czy karmę dla zwierząt.

Tegoroczna akcja trwała od 10 kwietnia do 31 października. Wzięło w niej udział 1227 sklepów Rossmanna w całej Polsce. Łączna wartość darowizn to blisko 3,5 miliona złotych.

         Na stronie www.rossmann.pl/CSR mogą Państwo sprawdzić, które organizacje otrzymały wsparcie w ramach naszej akcji.

W ramach Klubu Rossmann planujemy już kolejną edycję akcji „Pomagamy, jak umiemy”, którą będziemy realizować w 2018 roku.

         Dziękujemy za to, że jesteście Państwo z nami!

 

Wykaz organizacji działających na terenie regionu wielkopolskiego i lubuskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Stowarzyszenie na Rzecz Społeczności Lokalnej „Razem na Głównej”, Poznań, ul. Mariacka 15

29 146 zł

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, Mosina, Baranówko 21

17 189 zł

Ostrowskie Stowarzyszenie Osób Chorych na SM, Ostrów Wlkp., al. Słowackiego 1c

33 022 zł

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Konin, ul. Gajowa 7a

19 262 zł

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, Poznań, ul. Engestroma 22/6

19 285 zł

Fundacja Zwierzęce SOS, Leszno, ul. Kmicica 69

19 349 zł

Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, Owińska, ul. Kolejowa 3

13 419 zł

Stowarzyszenie na Rzecz Podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrześni “Psi-jaciel”, Września, ul. Kościuszki 8/4

18 381 zł

Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”, Poznań, ul. Swoboda 59

28 225 zł

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Równy Start”, Poznań, ul. św. Rocha 13

22 090 zł

Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt „Help Animals”, Kalisz, ul. Asnyka 58

22 607 zł

Hospicjum Sióstr św. Elżbiety, Złotów, ul. Panny Marii 7

33 567 zł

Koło Gorzowskie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, Gorzów Wlkp. ul. Strażacka 66

17 583 zł

HOSPICJUM im. Lady Ryder of Warsaw, Zielona Góra, ul. Zyty 26

35 046 zł

Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierząt", Zielona Góra, pl. Słowiański 17/3

27 804 zł

Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda, Gorzów Wlkp., ul. Wł. Łokietka 28

24 797 zł

Dom Dziecka nr 3, Poznań, ul. Suwalska 198

19 042 zł

 

 

« Powrót

Hospicjum Sióstr Św. Elżbiety, ul. Panny Marii 7, 77-400 Złotów
tel./fax 67 263 28 60
E-mail: hospicjum@hospicjum-zlotow.pl